Auto Pēc Avārijas: Kā Rīkoties CSNg un Ko Darīt Ar Auto?

Home  /  Uncategorized  /  Auto Pēc Avārijas: Kā Rīkoties CSNg un Ko Darīt Ar Auto?

8.Mar, 201910

Auto Pēc Avārijas: Kā Rīkoties CSNg un Ko Darīt Ar Auto?

Šajā rakstā Jūs noskaidrosiet ko iesākt ar auto pēc avārijas un kā reaģēt ceļu satiksmes negadījuma (CSNg) brīdī.

Ceļu satiksmes negadījums ir nepatīkams un ārkārtas atgadījums, ko mēs nenovēlētu  nevienam.

Taču vēlot drošu ceļu, mēs tomēr vēlētos, lai ikviens būtu gatavs šādiem apstākļiem, jo CSNg var notikt pavisam neparedzami.

Jums būs vieglāk reaģēt notikušajā ceļu satiksmes negadījumā, ja būsiet iepazinušies ar mūsu padomiem.

Padomi kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma

Mēs tik tiešām ceram, ka tas nekad nenotiks ar Jums, taču stresa situācijā būtu vēlams atcerēties:

 • Novērtēt situāciju un ja ir manāms kāds smagi cietušais – izsaukt ātro palīdzību un policiju.
 • Noskaidrojat apdrošināšanas kompānijas nosaukumus visām auto avārijā iesaistītajām pusēm. Drošības gadījumā būtu vēlams arī noskaidrot auto reģistrācijas un polises numuru.
 • Pārliecinaties, ka esat piefiksējuši negadījumā iesaistīto pušu un visu aculiecinieku vārdus, uzvārdus, adreses un telefona numurus.
 • Neaizmirstat par savu un apkārtējo drošību – ieslēdziet avārijas gaismas un izliekat avārijas trijstūri.
 • Neaizmirstat informēt apdrošinātājus par ceļu satiksmes negadījumu 10 dienu laikā, lai tie varētu izvērtēt negadījumu.
 • Ja sadursme ir notikusi ar mājdzīvnieku (govi, suni, zirgu) vai meža dzīvnieku un tas ir ievainots vai gājis bojā – par to būtu jāziņo ceļu policijai un jārīkojas atbilstoši viņu norādījumiem.

Atceries! Negadījuma vietas pamešana ir likuma pārkāpums un var rezultēties ar soda naudas saņemšanu un vadīšanas tiesības atņemšanu.

Ko iesākt ar auto pēc avārijas?

Viss ir atkarīgs no bojājumiem, kādi radušies ceļu satiksmes negadījumā un Jūsu izvēles. Taču lielākoties ir iespējami tikai divi varianti un zaudējuma kompensāciju var saņemt pie šādiem nosacījumiem:

 1. Ja transportlīdzekļa īpašnieks piekrīt transportlīdzekļa atzīšanai par bojā gājušu, zaudējumu atlīdzību izmaksā apmērā, kas atbilst transportlīdzekļa vērtībai pirms ceļu satiksmes negadījuma (27.pants)
 2. Ja transportlīdzeklis ir remontējams un tā īpašnieks nepiekrīt atzīt automašīnu par bojā gājušu, tad apdrošināšanas kompānijas izmaksā kompensāciju par zaudējumiem, kas atbilst starpībai starp transportlīdzekļa vērtību pirms un pēc ceļu satiksmes negadījuma.

Protams, vienmēr ir iespēja to pārdot automašīnas dīleriem, kas uzpērk auto pēc avārijas ar defektiem vai nodot to metāllūžņiem. Šajā gadījumā tāpat būs nepieciešams apspriesties ar cietušā un izraisītāja apdrošināšanas kompānijām.

Padomi kā rīkoties ar auto pēc avārijas

 • Vienmēr pārliecinaties, ka izvēlaties lētākos un drošākos evakuatora pakalpojumus, ja pēc CSNg nav iespējams pārvietoties ar transportlīdzekli.
 • Apspriesties ar ceļu policiju un apdrošinātājiem, un uzklausīt nākamos soļus, kas ir nepieciešami pēc satiksmes negadījuma.
 • Un, protams, sagaidīt apdrošinātāju ekspertu slēdzienu par potenciālo kompensācijas maksu.

Lai drošs ceļš!

ABOUT AUTHOR

Einārs Maļinovskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *