Saskaņotais Paziņojums (Kad un Kā To Pareizi Aizpildīt)

Home  /  Uncategorized  /  Saskaņotais Paziņojums (Kad un Kā To Pareizi Aizpildīt)

1.Mar, 201920

Saskaņotais Paziņojums (Kad un Kā To Pareizi Aizpildīt)

Saskaņotais paziņojums (veidlapa) ir palīdzējis reģistrēt vairāk nekā 64% no ceļu satiksmes negadījumiem. Kur, protams, atlikušie 36% no ceļu satiksmes negadījumiem tiek reģistrēti izsaucot ceļu policiju.

Saskaņotā paziņojuma aizpildīšana ļauj ietaupīt laiku gan ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajām pusēm, gan policijai, kuriem daudz svarīgāk būtu doties uz smagām avārijām ar cietušajiem.


Kad Drīkst Aizpildīt Saskaņoto Paziņojumu?

Ne visos CSNg var iztikt ar saskaņoto paziņojumu, tādēļ tagad aplūkosim nosacījumus, kuriem būtu jāizpildās, lai tas būtu oficiāli iesniedzams apdrošinātājiem:

 • Abas iesaistītās puses spēj vienoties par ceļu satiksmes negadījuma apstākļiem un apliecināt to ar parakstu;
 • Satiksmes negadījumā ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi;
 • CSNg nevar būt ievainotas/cietušas personas;
 • CSNg nav bojāts īpašums trešās personas mantai;
 • CSNg nav radušies bojājumi transportlīdzekļiem, kas tiem liedz turpināt ceļu.

Ja kāds no augstāk minētajiem nosacījumiem neizpildās, tad par CSNg ir obligāti jāziņo policijai un jārikojas atbilstoši CSN (jāuzstāda avārijas zīme un jāiededz avārijas gaismas signalizācija).

Saskaņoto paziņojumu ir iespējams aizpildīt divos veidos:

 1. Izmantojot Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) izveidoto mobilo aplikāciju LTAB OCTA – https://www.ltab.lv/spapp/
 2. Izmantojot veidlapu (paraugs), kuru var iegūt pie apdrošinātājiem

Novērotākās Kļūdas, Aizpildot Saskaņoto Paziņojumu

Lai OCTA segtu atlīdzību un apdrošināsanas kompānijām nebūtu pamata uzskatīt Jūsu sastādīto saskaņoto paziņojumu par krāpniecisku, ir nepieciešams, lai saskaņotais paziņojums ir aizpildīts pareizi.

Tādēļ ir ieteicams izvairīties no šādām kļūdām:

 • Nepareizi uzzīmēta negadījuma skice. Laukā jāuzzīmē transportlīdzekļa pozīcijas negadījuma laikā, nevis pēc tā.
 • Saskaņoto protokolu paraksta un iesniedz tikai viena no CSNg iesaistītajām pusēm. Pareizāk būtu, ja cietusī puse saskaņoto paziņojumu iesniegtu izraisītāja OCTA apdrošināšanas kompānijā un izraisītājam arī tas jāiesniedz savā OCTA apdrošināšanas kompānijā.
 • Netiek atzīmēts neviens krustiņš ailē “Negadījuma apstākļi”.
 • Neprecīzi norādīta negadījuma vieta. Negadījuma skicei jābūt saprotamai, iekļaujot ielu nosaukumus, krustojumus, ceļa zīmes, braukšanas virzienus, luksoforus un citus raksturojošus elementus. (Skatīt video)
 • Neprecīzi fiksēts negadījuma laiks.
 • Aizpildot saskaņoto paziņojumu, transportlīdzekļi ir sajaukti vietām. Negadījuma skicē uz transportlīdzekļiem jānorāda transportlīdzeklis “A” vai “B” un tie jānorāda atbilstoši aizpildītajam zilajam un dzeltenajam laukam.
 • Nav aizpildītas atbilstošās ailītes par visiem negadījuma apstākļiem.
 • Novēlota iesniegšana. Saskaņotais paziņojums ir jāiesniedz apdrošinātājiem ne vēlāk kā 10 dienas pēc ceļu satiksmes negadījuma.

Ja ir radusies sadursme, pēc kuras nav iespējams braukt ar esošo transportlīdzekli, tad šajā gadījumā nedrīkst aizpildīt saskaņoto paziņojumu un kādam būs jāuztic Jūsu auto evakuācija.

Saskaņotā Paziņojuma Aizpildīšanas Video Pamācība

ABOUT AUTHOR

Einārs Maļinovskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *